Dotazník pre príručku

AktualityPri registrovaných partnerstvách skĺzli politici do plytkosti

image_79 BRATISLAVA - Slová o zvrátenosti, homofóbii či osobné útoky. Aj takto v uplynulých dňoch vyzerala

:: čítať viac


Francouzský prezident vyzval k celosvětové dekriminalizaci homosexuality

image_78 Tažení Francie za práva homosexualů pokračuje. Po návrhu na legalizaci manželství homosexuálů v zemi přichází

:: čítať viac

:: všetky aktuality >>

Kontakt

mail info@homofobia.sk

Európsky prieskum o skúsenostiach LGBT ľudí s diskrimináciou

Agentúra Európskej únie pre základné práva - FRA - dňa 2. apríla 2012 začala doteraz najrozsiahlejší prieskum o skúsenostiach lesbických žien, gejov, bisexuálnych a trans ľudí - LGBT - s diskrimináciou.

Okrem občasných správ o diskriminácii LGBT ľudí totiž existuje len málo porovnateľných údajov o každodenných skúsenostiach LGBT ľudí s dikrimináciou zozbieraných z celej EÚ. FRA preto spustila prvý online prieskum v histórii pokrývajúci celú úniu, aby získala presnejší obraz o živote  a skúsenostiach LGBT ľudí (vo veku 18 rokov a starších). Prieskum sa koná v 27 členských krajinách EÚ (vrátane Slovenska) a v Chorvátsku.

Ak sa rátate medzi LGBT ľudí,  a chcete, aby sa aj Váš názor započítal, môžete vyplniť dotazník i v slovenčine na: www.lgbtsurvey.eu.

banner-survey

Toto je prvý prieskum svojho druhu v Európskej únii. Jeho výsledky prispejú k vzniku opatrení podporujúcich rovnaké zaobchádzanie s LGBT ľuďmi a mali by nastaviť  agendu EÚ pre nasledujúce roky. Zákonodarci ako aj mimovládne organizácie budú môcť na základe výsledkov tohto prieskumu lepšie nastaviť svoje činnosti na podporu LGBT komunít.

Tento prieskum je úplne anonymný. Žiadne údaje o jeho účastníkoch/kach ani internetových spojeniach nebudú zaznamenávané.

Je dôležité, aby sa info o prieskume dostalo k čo najviac ľuďom
cez emaily, zdieľania na sociálnych sieťach alebo jednoducho pozvaním LGBT známych, aby sa ho tiež zúčastnili. 
Čím viac ľudí v LGBT komunite sa zapojí, tým je väčšia šanca, že prieskum bude odzrkadlovať názory tých, ktorých sa týka. 

Prieskum realizuje spoločnosť Gallup, občianske združenie Iniciatíva Inakosť šíri info o prieskume na základe poskytnutých zdrojov, prostredníctvom webstránok www.inakost.sk, www.ffi.sk a www.homofobia.sk.

Projekt je realizovaný s podporou:       Realizátor projektu: