Dotazník pre príručku

AktualityPri registrovaných partnerstvách skĺzli politici do plytkosti

image_79 BRATISLAVA - Slová o zvrátenosti, homofóbii či osobné útoky. Aj takto v uplynulých dňoch vyzerala

:: čítať viac


Francouzský prezident vyzval k celosvětové dekriminalizaci homosexuality

image_78 Tažení Francie za práva homosexualů pokračuje. Po návrhu na legalizaci manželství homosexuálů v zemi přichází

:: čítať viac

:: všetky aktuality >>

Kontakt

mail info@homofobia.sk

Informácie-rady

S cieľom poskytnutia psychologickej podpory pre LGBT ľudí sme pre vás v sekcii Informácie-rady pripravili materiály o základných oblastiach, ktoré trápia LGBT ľudí. Tieto informácie vám môžu pomôcť zvládať nepríjemné krízové situácie.  Ak máte ďalšie otázky alebo by ste radi využili našu online poradňu, napíšte nám na email poradenstvo@homofobia.sk.

 

Coming out LGBT ľudí

Základné informácie o vnútornom a vonkajšom coming oute LGBT ľudí, o tom ako prijať seba ako lesbu, geja, bisexuálneho, a/alebo transrodového človeka. Pomenuje výhody a riziká coming outu druhým ľuďom, ale aj ako si zostaviť plán coming outu, tak aby ste jeho priebeh mali pod kontrolou.

brozura-ComingOut

Forma, rozsah: A6-brožúra, 36 strán

Publikované: 12/2011

Stiahni vo formáte pdf (707 kB) TU!

 

Informácie pre rodičov LGBT ľudí

Táto brožúrka môže pomôcť rodičom  LGBT ľudí pri spracovaní ich emócií, keď sa dozvedia, že ich dieťa je gej, lesba, bisexuálny, alebo transrodový človek (LGBT), poskytne im zdroje k porozumeniu, čo znamená  sexuálna orientácia a/alebo transrodová identity a povie im ako lepšie podporiť a akceptovať svoje dieťa v rámci jeho/jej procesu prežívania LGBT identity.

brozura-InfoPreRodicov

Forma, rozsah: A6-brožúra, 36 strán

Publikované: 02/2012

Stiahni vo formáte pdf (968 kB) TU!

 

 

Reakcie rodičov na coming out LGBT dieťaťa

Brožúra vám môže pomôcť pochopiť, čo prežívajú vaši rodičia, keď sa im zdôveríte s tým, že ste lesba, gej, bisexuálny, alebo transrodový človek. Popisuje fázu žiaľu, ktorou rodičia prechádzajú a poskytne odporúčania, ako na reakcie rodičov v jednotlivých štádiách reagovať tak, aby sa váš vzťah posilnil.

brozura-ReakcieRodicov

Forma, rozsah: A6-brožúra, 32 strán

Publikované: 02/2012

Stiahni vo formáte pdf (659 kB) TU!

 

 

Homofóbia a heterosexizmus

Základné informácie o tom, čo to znamená homofóbia, aké sú jej príklady, aké sú jej dôsledky. Tiež vysvetlí, čo to znamená internalizovaná homofóbia a ako sa s ňou LGBT človek môže vyrovnať. Pomôže pochopiť ako spoločnosť vníma automaticky ľudí ako heterosexuálnych, vplyv spoločnosti na tvorbu homofóbnych predsudkov, a čo to znamená heteresexizmus.

brozura-Homofobia-a-heterosexismus

Forma, rozsah: A6-brožúra, 32 strán

Publikované: 02/2012

Stiahni vo formáte pdf (708 kB) TU!

 

Identita a sebaprijatie

Základné informácie o tom, čo to znamená LGBT identita, aké sú štádia jej vývinu a čo môžete prežívať v jednotlivých štádiách. Tiež odporučí, čo robiť, aby ste si udržali o sebe pozitívny obraz, keď si uvedomíte svoju LGBT identitu.

brozura-IdentiaSebaprijatie

Forma, rozsah: A6-brožúra, 32 strán

Publikované: 02/2012

Stiahni vo formáte pdf (645 kB) TU!

 

LGBT páry

Brožúrka sa venuje charakteristikám LGBT párov, špecifikám ich vytvárania a udržiavania v heteronormatívnej spoločnosti. Popisuje mýty, ktoré o nich kolujú, vplyv internalizovanej homofóbie na ich priebeh a niektoré z problémov, ktoré sa môžu v LGBT vzťahoch objaviť.

lgbt-pary

Forma, rozsah: A6-brožúra, 36 strán

Publikované: 02/2012

Stiahni vo formáte pdf (739 kB) TU!

 

 

Odporúčania a podnety pre psychológov a psychologičky, ktorí pracujú s gejskými/lesbickými/bisexuálnymi/transrodovými (LGBT) klientmi a klientkami

prirucka

Forma, rozsah: A5-brožúra, 94 strán

Publikované: 02/2012

Stiahni vo formáte pdf (1,8 MB) TU!

 

 

Homofóbia v žiackych kolektívoch

hfobia-ziackych

Informačný materiál z produkcie Združenia Informačných a poradenských centier mladých v SR s názvom HOMOFÓBIA V ŽIACKYCH KOLEKTÍVOCH je vítanou alternatívou pre pedagógov a pracovníkov s mládežou, ktorým je a priori určený. Materiál vznikol v spolupráci s Iniciatívou Inakosť.

Publikáciu je možné získať na stránke  www.homofobia.icm.sk,  na stiahnutie  v elektronickej podobe (PDF) alebo si ju objednať poštou, oboje zdarma.

 

Návrhy odpovedí a argumentov na reakcie a mýty niektorých ľudí v súvislosti s v súvislosti s homosexualitou a transidentitou

Obsahuje rekcie, ktoré odrážajú základné mýty o LGBT ľuďoch, ale aj argumenty a odpovede, ktoré vás môžu inšpirovať v tom, ako zareagovať na nepríjemné odozvy druhých ľudí založené na predsudkoch a mýtoch o LGBT ľuďoch.

Forma, rozsah: infotext, 4x A4

Publikované: 11/2011

Stiahni vo formáte pdf (228 kB) TU!

 

Základné pojmy používané v súvislosti s LGBT komunitou

Základné pojmy spojené s LGBT komunitou ako napríklad sexuálna orientácia, rodová identita, transrodový človek atď. Tiež vysvetlí základné psychologické pojmy, ktoré sú spojené s negatívnym vplyvom homofóbie na LGBT ľudí.

Forma, rozsah: infotext, 9x A4

Publikované: 11/2011

Stiahni vo formáte pdf (431 kB) TU!

 

O násilí, šikane... a ako sa im brániť  (doma, v škole, na webe, v práci, v obchode a službách)

Forma, rozsah: infotext, 3x A4

Publikované: 03/2011

Stiahni vo formáte pdf (191 kB) TU!

Projekt je realizovaný s podporou:       Realizátor projektu: