Dotazník pre príručku

AktualityPri registrovaných partnerstvách skĺzli politici do plytkosti

image_79 BRATISLAVA - Slová o zvrátenosti, homofóbii či osobné útoky. Aj takto v uplynulých dňoch vyzerala

:: čítať viac


Francouzský prezident vyzval k celosvětové dekriminalizaci homosexuality

image_78 Tažení Francie za práva homosexualů pokračuje. Po návrhu na legalizaci manželství homosexuálů v zemi přichází

:: čítať viac

:: všetky aktuality >>

Kontakt

mail info@homofobia.sk

Transsexuálka zatajila zmenu pohlavia, vyhodili ju

Transsexuálku Jennu Talackovú vylúčili zo súťaže Miss Universe Kanada, pretože podľa organizátorov "nespĺňa podmienky súťaže napriek tomu, že v prihláške tvrdila opak".

Dvadsaťtriročná Talackova pritom samu seba vníma ako ženu od štyroch rokov, hormonálnu liečbu podstúpila ako 14-ročná a zmenu pohlavia absolvovala v 19 rokoch. "Považujem sa za ženu... S minulosťou," povedala v rozhovore na YouTube.

Talackovú síce vybrali medzi tohtoročné finalistky, no to, že sa nenarodila ako žena, je porušením pravidiel súťaže, ktorú vlastní miliardár Donald Trump. Modelku preto diskvalifikovali.

"Som veľmi sklamaná z rozhodnutia organizátorov Miss Universe. Napriek tomu sa budem snažiť obrátiť túto situáciu na niečo pozitívne, aby ostatní ľudia v podobnej pozícii neboli v budúcnosti diskriminovaní," uviedla vo vyhlásení Talackova, ktorá sa v roku 2010 zúčastnila na súťaži pre transsexuálky Miss International Queen. "Som diskvalifikovaná, ale nevzdávam sa," vyjadrila sa na Twitteri a dodala, že zo súťaže ju vylúčili preto, že sa narodila.

 

jennie


"Cíti sa ako skutočné dievča a je skutočné dievča. Nečakala, že ľudia to budú spochybňovať. Dúfala, že ju budeme môcť opäť zaradiť do súťaže, ale pravidlá sú veľmi jasné," povedal riaditeľ Miss Universe Denis Davila, ktorý zistil, že Talackova na prihláške klamala.

Verejnosť je však z jej diskvalifikácie znechutená. "Povedzte nám, aké 'podmienky' nesplnila? Toto smrdí diskrimináciou, " vyjadril sa jeden užívateľ Facebooku. Ďalší napísal, že podľa neho je krásna a jej diskvalifikácia ho šokovala. Na stránke Change.org už takmer 30-tisíc ľudí podpísalo petíciu, v ktorej vyjadrili svoj nesúhlas.

Zdroj: 27.3.2012, Pravda.sk; http://koktail.pravda.sk/skandal-v-miss-transsexualka-zatajila-zmenu-pohlavia-vyhodili-ju-p96-/sk-kkoktail.asp?c=A120327_104021_sk-kkoktail_p20#ixzz1qVZnnW1q

Projekt je realizovaný s podporou:       Realizátor projektu: