Dotazník pre príručku

AktualityPri registrovaných partnerstvách skĺzli politici do plytkosti

image_79 BRATISLAVA - Slová o zvrátenosti, homofóbii či osobné útoky. Aj takto v uplynulých dňoch vyzerala

:: čítať viac


Francouzský prezident vyzval k celosvětové dekriminalizaci homosexuality

image_78 Tažení Francie za práva homosexualů pokračuje. Po návrhu na legalizaci manželství homosexuálů v zemi přichází

:: čítať viac

:: všetky aktuality >>

Kontakt

mail info@homofobia.sk

V Moskve zadržali 40 ľudí na zhromaždení za práva homosexuálov

MOSKVA. Ruská polícia zadržala v sobotu v centre Moskvy desiatky demonštrantov protestujúcich proti homosexuálom, a tiež aktivistov, zasadzujúcich sa za práva osôb s rovnakou sexuálnou orientáciou. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Sobotňajšie zhromaždenie bolo jedným z mála podujatí za práva homosexuálov, schválené úradmi. Viaceré pokusy usporiadať v Moskve a ďalších ruských mestách pochody za ich práva boli v posledných rokoch blokované políciou, aktivistami z ruskej pravoslávnej cirkvi a futbalovými fanúšikmi.

Hovorca moskovskej polície oznámil, že v sobotu bolo zadržaných 40 ľudí. Polícia "zisťuje, či zadržané osoby boli súčasťou zhromaždenia alebo protestujúcich ľudí, ktorí sa ho snažili prekaziť".

Počas stretnutia za práva gejov a lesbičiek sa niekoľko mužov snažilo hádzať do zhromaždených paradajky a ukazovalo im plagáty s urážlivými heslami o homosexualite.

Zdroj:
TASR 2011, Sme.sk, 2. 10. 2011, http://www.sme.sk/c/6079545/v-moskve-zadrzali-40-ludi-na-zhromazdeni-za-prava-homosexualov.html#ixzz1ZtR8dqmm

Projekt je realizovaný s podporou:       Realizátor projektu: