Dotazník pre príručku

AktualityPri registrovaných partnerstvách skĺzli politici do plytkosti

image_79 BRATISLAVA - Slová o zvrátenosti, homofóbii či osobné útoky. Aj takto v uplynulých dňoch vyzerala

:: čítať viac


Francouzský prezident vyzval k celosvětové dekriminalizaci homosexuality

image_78 Tažení Francie za práva homosexualů pokračuje. Po návrhu na legalizaci manželství homosexuálů v zemi přichází

:: čítať viac

:: všetky aktuality >>

Kontakt

mail info@homofobia.sk

prevencia

Pred bojom či prevenciou akejkoľvek fóbie je treba ju pochopiť.  Homofóbovia zväčša ani presne nevedia prečo sa správajú tak ako sa správajú; nevenovali dostatok času tomu, aby riadne porozumeli tomu, čo im na gejoch, lesbách, bi či trans ľuďoch vadí resp. prečo sa ich boja.

Rady pre LGBT ľudí
Pozrite sekciu Rady na našom webe.

Rady pre hetero-ľudí
- Vzdelávajte sa. Prečítajte si články na našej stránke a stránky, na ktoré odkazujeme, napríklad www.inakost.sk, www.diskriminacia.sk, www.translide.cz, www.stud.cz a iné.

- Vykročte zo svojej zóny pohodlia. Porozprávajte sa s niekým, kto je gej/lesba/bi/trans, a opýtajte sa ho/jej na to, čo Vás zaujíma.

- Navštívte LGBT/queer filmový festival (napríklad Filmový festival inakosti - www.FFi.sk, či  Mezipatra - www.mezipatra.cz) alebo si aspoň doma pozrite nejaké známe filmy s touto tematikou.

- Prečítajte si dobrú knihu s LGBT tematikou (pre inšpiráciu navštívte napr. on-line obchody http://www.lesba.sk/qishop či www.queershop.cz)

- Zamyslite sa nad tým. Predstavte si, že niekto, koho milujete a ochraňujete, je gej/lesba. Predstavte si, čo by počúvali a aké efekty by to na nich malo. Všímajte si, ako lásku medzi dvoma osobami prezentujú v médiach. Všímajte si, na koľkých gejov či lesieb, ktorí sa netaja svojou orientáciou, počas dňa natrafíte osobne či v médiach.

- Podporte gej-lesbickú-bi-trans mimovládku resp. projekty, ktoré organizujú (napr. www.FFi.sk, www.duhovypride.sk, www.inakost.sk)

- Zúčastnite sa Pochodu hrdosti (napr. www.duhovypride.sk či www.hosiwien.at/regenbogenparade) alebo sprievodných podujatí. Zoznamujte sa tam s ľuďmi. Bavte sa.

Rady pre školy, pracoviská:
Pozrite sekciu Rady na našom webe.

viac / zdroje:
10 Ways to Fight Homophobia
http://open.salon.com/blog/tijo/2009/06/24/ten_ways_to_fight_homophobia_-_pride_week_post_3
How to prevent and fight homophobia:
http://www.helium.com/knowledge/50561-how-to-prevent-and-fight-homophobia

 

Projekt je realizovaný s podporou:       Realizátor projektu: